Marilyn Manson 49 let


Marilyn Manson, vlastným menom Brian Hugh Warner, sa narodil 5. januára 1969 v Cantone, štát Ohio v USA. Manson predtým, ako sa stal umelcom, bol hudobný žurnalista. V roku 1989 založil so Scottom Puteskym (Daisy Berkowitz) kapelu Marilyn Manson & The Spooky Kids, následne skrátená na Marilyn Manson.

Meno Marilyn Manson, ako je dnes už notoricky známe, vzniklo spojením krstného mena Marilyn Monroe a priezviska Charlesa Mansona (spojenie krstného mena popovej hviezdy a priezviska masového vraha použité aj pre vytvorenie umeleckých mien ostatných prvotných členov kapely má vyjadrovať všadeprítomný dualizmus dobra a zla, ktorý je popretkávaný v rôznych formách v celom Mansonovom diele). Hudobnú kariéru odštartoval pod ochranou industriálového guru Trenta Reznora, s ktorým sa však v roku 1997 rozišiel v nie veľmi priateľskom duchu. Do novembra 2006 vydal Manson so svojou kapelou celkovo 5 plnohodnotných štúdiových albumov.

Spojenie osoby Marilyn Mansona s filmovým priemyslom bolo spočiatku vlažné, v poslednej dobe je však čím ďalej, tým širšie. Manson sa ako hudobník podieľal na celom rade soundtrackov, treba spomenúť aspoň Resident Evil, kde vytvoril prvý krát pôvodnú inštrumentálnu hudbu. Ďalej prispel piesňami k filmom ako Lost Highway, Strange Days, From Hell či Matrix. Manson sa objavil aj v malých roličkách v niekoľkých filmoch. Pamätná záverečná scéna v Lost Highway a Marilyn Manson a Twiggy Ramirez ako pornohviezdy, ďalej rola fúzatého úchyla, ktorý zbalí Rose McGowan (jeho vtedajšiu priateľku) v teenkatastrofe Jawbreaker. Ďalej napr. transvestita Christina so svojou La-La Song v Party Monster. Rovnako nemožno zabudnúť na Bowling For Columbine, v ktorom jeho kratučký dialóg s Mooreom patrí k najsofistikovanejším častiam z celého dokumentu. Najvýraznejšie sa Manson ako herec prejavil vo filme Asie Argento (ktorá mu režíroval klip ku piesni (s)AINT – mimochodom, tento klip je zakázaný vo viacerých štátoch, avšak stojí za zhliadnutie) The Heart Is Deceitful About All Things.


5.1.1969
Canton, Ohio, USA
Marilyn Manson imdb Marilyn Manson csfd

Marilyn Manson oblíbené filmy


65 Fotbal za mřížemi
Fotbal za mřížemi
2001
69 Resident Evil
Resident Evil
2002

2002Resident Evilfilm

2001Fotbal za mřížemifilm


Aktualizace osobnostního profilu Marilyn Manson: 13.4. 2018 07:22